2 finala za Hrvatsku na Ukraine International Cupu u Kijevu!

• Autor objave:
  • Kategorija objave:Rezultati
Podijeli sa svima!

Rezultati Ukraine International Cupa “Stella Zakharova”!

Donosimo ukupne rezultate i nastupe Hrvatskih gimnastičara na jakom međunarodnom turniru u Kijevu!

Krećemo odmah!

Kup “Stella Zakharova” – Kijev

Nakon mnogo odgođenih i otkazanih natjecanja, nakon europskog prvenstva u Baselu, održanog u travnju, napokon je održano jedno gimnastičko natjecanje!

U Kijevu u Ukrajini, od 20. do 23. 5. 2021. održan je međunarodni turnir, Ukraine International Cup. Još poznat pod nazivom Kup “Stella Zakharova”.

Natjecanje je održano u kategoriji

• juniora
  • seniora
  • juniorki
  • seniorki

Dakle, i za gimnastičare i za gimnastičarke.

• Marko Kenđel (GK Petrinja) – konj s hvataljkama

S njima su išli trener Emil Šanjek i sudac Ratko Vuković.

Rezultati

Hrvatski gimnastičari odradili su dobre vježbe u kvalifikacijama.

Mateo Žugec je na konju s hvataljkama zauzeo 15. mjesto.

Vito Nušak na parteru bio je 12.,

a Marko Kenđel bio je 14. na konju s hvataljkama.

Finala

Dva hrvatska gimnastičara izborila su finala na svojim spravama:

Liam Rabić na konju i Teo Bartolec na parteru!

U finalu konja, Liam je nažalost imao trenutak dekoncentracije koji je uzrokovao silazak sa konja. Zbog toga je ocjena bila 11.250 bodova te je Liam zauzeo 8. mjesto.

Na konju je poredak na postolju bio slijedeći:
1. Kristijonas Padegimas (Lit) 13,550
2. Hamlet Manukjan (Arm) 13,150
3. Radomir Stelmah (Ukr) 13,150

Na parteru, Teo Bartolec je osvojio 6. mjesto s cjenom 12.600 bodova, no samo 0.200 bodova(2 desetinke), bio je udaljen od 3. mjesta i medalje. Uz malo sigurnije doskoke, medalja sigurno ne bi izostala. No, ovo je u svakome slučaju bilo veliko iskustvo za sve gimnastičare!

Postolje partera izgledalo je ovako:
1. Radomir Stelmah (Ukr) 13,100
2. Hamlet Manukjan (Arm) 12,900
3. Minn Tom (Fra) 12,800

ZAKLJUČAK

Na jakom međunarodnom turniru u Kijevu, nastupilo je 5 (mladih) hrvatskih reprezentativaca:

senior: Mateo Žugec

juniori: Liam Rabić, Vito Nušak, Teo Bartolec i Marko Kenđel.

2 gimnastičara izborila su finale na svojim spravama, Liam Rabić na konju, a Teo Bartolec na parteru.

Rabić je u finalu zauzeo 8. mjesto, a Bartolec 6.

Posebno u ovo vrijeme kada nema puno natjecanja, ovo je bilo posebno vrijedno!

Isto tako, ovo je bilo veliko iskustvo za sve hrvatske gimnastičare čije vrijeme na svjetskoj sceni tek dolazi iako već sada postižu odlične rezultate!

Na kraju, moramo čestitati svim hrvatskim predstavnicima!!!