2 zlata za Hrvatsku na Svjetskom kupu u Varni!

• Kategorija objave:Rezultati
Podijeli sa svima!

Svjetski kup Varna 2021. – rezultati Hrvatskih gimnastičara!

Još jedan u seriji svjetskih kupova, održan je 2021. u Varni.

Hrvatski gimnastičari odradili su odlično natjecanje i postigli sjajne rezultate!

Slijedi više u nastavku!

Svjetski kup Varna 2021.

Od 27. do 30. svibnja, 2021. godine, održan je svjetski gimnastički kup u Varni u Bugarskoj.

Svjetski kup u Varni bio je pretposljednja stanica prije Olimpiskih igara u Tokiju i posljednji svjetski kup prije onoga u Osijeku.

Ovaj svjetski kup u Varni bio je prvi ovogodišnji svjetski gimnastički kup. Nakon europskog prvenstva u Baselu, bilo je to drugo ovogodišnje natjecanje!

S obzirom da nije bilo natjecanja i svjetskih kupova do sada, veliki je broj gimnastičara nastupio na ovome svjetskom kupu!

Naravno, nastupali su i Hrvatski gimnastičari!

• Aurel Benović

U kvalifikacijama preskoka, Tijana Korent bila je 9., a dobila je ocjenu od 13,325 bodova. 9. mjesto je prvo mjetsto koje ne ide u finale tako da ju je malo dijelilo od finala, no još manje ju je dijelilo zbog činjenice da je dobila identičnu ocjenu kao osmoplasirana finalistica Mađarica Bianka Schermann, ali imala je nižu početnu ocjenu i zbog toga je Mađarica ušla u finale.

Prvo hrvatsko finale u Varni ove godine izborio je mladi Osječanin Aurel Benović na parteru. Zaradio je ocjenu od 14,500 i kao drugoplasirani iza Izraelca Artema Dolgopjata ušao u finale.

Drugo finale za Hrvatsku izborila je Ana Đerek na gredi. S ocjenom 12,000 bila je 6.

Christina Zwicker također na gredi zauzela je 10. mjesto i bila je druga rezerva za finale s ocjenom 11,800.

Tu nije bio kraj finalima za hrvatske gimnastičare. Tin Srbić, na preči je s ocjenom 14,450 kao 3. ušao u finale.

Svoje drugo finale u Varni, Ana Đerek izborila je i na parteru s ocjenom 12,500 te je kao 4. izborila finale.

Juniorka Sara Šulekić na svom prvom Svjetskom kupu u karijeri bila je 3. rezerva za finale dvovisinskih ruča. Zauzela je 11. mjesto s ocjenom 13,000.

Također na dvovisinskim ručama, Christina Zwicker bila 14. s ocjenom 12,400.

Isto tako, Aurel Benović nastupio je i premijerno na preskoku gdje je završio kao 13. sa 13,800 bodova.

Dakle, hrvatski gimnastičari ukupno su izborili 4 finala, a što je bilo tamo?

2 zlata za Hrvatsku od 4 finala u Varni!

Troje hrvatskih predstavnika izborilo je 4 finala na svjetskom kupu u Varni!

Ana Đerek na gredi je zauzela 4. mjesto s ocjenom 12,400 bodova!

U svom drugom finalu u Varni, na parteru, bila je 6. s ocjenom 12.400!

Prvu medalju na ovogodišnjem svjetskom kupu u Varni donio je Aurel Benović.

S ocjenom od 14,950 bodova ostavio je na 2. mjestu aktualnog viceprvaka svijeta i prvaka europe iz 2020., Artema Dolgopjata. Naime, obojica su imali istu ocjenu, ali je Aruel zbog manjega odbitka, osvojio 1. mjesto!

Drugo zlato u Varni Hrvatskoj je donio Tin Srbić. S osvojenih 14.850 bodova, Tin je za 2 desetinke ostavio iza sebe Talijana Carla Macchinija. Tinu je ovo bilo 20. finale svjetskih kupova zaredom od ukupnih 21 i 15. medalja od čega je ovo 8. zlatna!

ZAKLJUČAK

U ovome članku nalaze se rezultati hrvatskih gimnastičara sa svjetskoga kupa u Varni 2021.

Hrvatski su predstavnici izborili 4 finala (Ana Đerek 2 te po jedno Srbić i Benović).

Od 4 finala, osvojili su i 2 medalje i to zlatne!

Aurel Benović bio je 1. na parteru, dok je Tin Srbić bio prvi na preči!

Jedno sjajno natjecanje za sve hrvatske gimnastičare i sjajna priprema za svjetski kup u Osijeku koji slijedi od 10.-13. 6.

Naravno, velike čestitke svim Hrvatskim predstavnicima!